zmień wielkość tekstu:
 A+ 100% A-
Zostaw numer. Oddzwonimy. Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane.
Wpisz proszę swój numer telefonu.
Dziękujemy za pozostawienie numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe. Wciśnij szary przycisk [x] w prawym górnym rogu tego okna, aby je zamknąć.
zmień kolor tła:

Witaj na stronie Sawimed. Strona jest przystosowana dla osób słabo widzących. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcji czytania - zaznacz tekst na stronie i użyj głośnika aby system przeczytał zaznaczony przez Ciebie tekst.   Wciśnij przycisk z głośnikiem (poniżej) aby wysłuchać zaznaczonego tekstu. Witaj na stronie Sawimed. Strona jest przystosowana dla osób słabo widzących. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcji czytania - zaznacz tekst na stronie i użyj głośnika aby system przeczytał zaznaczony przez Ciebie tekst.

Tonoliza

To terapia z zastosowaniem elektrostymulacji. Wywodzi się z metody Hufschmidta. Metodę tę stosuje się w celu przywrócenia równowagi czynnościowej pomiędzy zginaczami a prostownikami w sytuacji porażenia spastycznego mięśni. Porażenie spastyczne wynika z uszkodzenia CUN co prowadzi do zaburzeń wzajemnego unerwienia prostowników i zginaczy. Mięśnie spastyczne (przeważnie zginacze) uzyskują przewagę nad mięśniami antagonistycznymi (prostownikami). Takie zachwianie równowagi mięśniowej predysponuje do zastosowania tonolizy. 

zabiegu wykorzystuje się dwa zsynchronizowane ze sobą stymulatory, których odrębne obwody generują impulsy prostokątne. Jeden z aparatów ma obwód elektroniczny realizujący odpowiednie opóźnienie wystąpienia drugiego impulsu w stosunku do wystąpienia impulsu pierwszego.

Tonoliza stymuluje zginacze i prostowniki stawów począwszy od stawów proksymalnych (staw ramienny, poprzez staw łokciowy) skończywszy na stawach dystalnych (staw nadgarstkowy) i analogicznie z kończyną górną.

Wskazania:

  • udar mózgu,
  • operacje neurochirurgiczne na mózgu,
  • stwardnienie rozsiane,
  • urazy rdzenia kręgowego,
  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • uraz mózgu,
  • dziecięce porażenie mózgowe.

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Wciśnij przycisk z głośnikiem (poniżej) aby wysłuchać zaznaczonego tekstu.