zmień wielkość tekstu:
 A+ 100% A-
Zostaw numer. Oddzwonimy. Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane.
Wpisz proszę swój numer telefonu.
Dziękujemy za pozostawienie numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe. Wciśnij szary przycisk [x] w prawym górnym rogu tego okna, aby je zamknąć.
zmień kolor tła:

Witaj na stronie Sawimed. Strona jest przystosowana dla osób słabo widzących. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcji czytania - zaznacz tekst na stronie i użyj głośnika aby system przeczytał zaznaczony przez Ciebie tekst.   Wciśnij przycisk z głośnikiem (poniżej) aby wysłuchać zaznaczonego tekstu. Witaj na stronie Sawimed. Strona jest przystosowana dla osób słabo widzących. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcji czytania - zaznacz tekst na stronie i użyj głośnika aby system przeczytał zaznaczony przez Ciebie tekst.

Ciepłolecznictwo

Leczenie ciepłem lub zimnem – termoterapia było znane już od najdawniejszych czasów. Pod wpływem wysokiej temperatury rozszerzają się naczynia krwionośne i zwiększa się przepływ krwi dzięki temu poprawia się przemiana materii, oraz szybciej usuwane są złogi toksyczne, a tkanki łatwiej się regenerują, rozluźniają się napięcia mięśniowe i wzrasta ogólna odporność organizmu. 


Thermalator – okłady cieplne 

Leczenie ciepłem, czyli ciepłolecznictwo, polega na dostarczeniu do ustroju energii cieplnej, głównie drogą przewodzenia i przenoszenia. Okłady cieplne typu HeatPack są doskonałym zabiegiem z zakresu ciepłolecznictwa. Są to specjalne żele powlekane pokrowcem lub ręcznikiem, materiał wypełnienia jest bezwonny, nie ma kontaktu ze skórą pacjenta co w bardzo estetyczny sposób ułatwia wykonanie zabiegu.

Działanie ciepła ma istotny wpływ w wielu schorzeniach, poprawia ukrwienie tkanek, działa przeciwbólowo w stanach bólowych wynikających ze wzmożonego napięcia mięśni, poprawia lepkość mazi stawowej zwiększając zakres ruchomości w stawach, wpływa korzystnie na proces resorpcji krwiaków w późniejszym okresie.

 

Wskazania:

Wskazania do stosowania okładów cieplnych obejmują przede wszystkim przewlekłe stany zapalne o różnej etiologii, w których na skutek przekrwienia czynnego można uzyskać pozytywne wyniki leczenia. Również przykurcze mięśniowe występujące po urazach lub niedowładach, przy umiejętnym zastosowaniu ciepła mogą ulec rozluźnieniu. Tak więc leczenie ciepłem znajduje zastosowanie w chorobach:

  • narządu ruchu (stłuczenia, krwiaki i urazy tkanek miękkich na czwarty-piąty dzień od urazu, po ustąpieniu odczynu zapalnego, stany pourazowe więzadeł i torebek stawowych w 2-3 tygodnie po wystąpieniu urazu),
  • reumatycznych (w I fazie reumatoidalnego zapalenia stawów, natomiast w II i III fazie tylko w okresie remisji, ZZSK, choroba zwyrodnieniowa stawów, w tym stawów kręgosłupa),
  • układu nerwowego (nerwobóle i zapalenia nerwów obwodowych, po ustąpieniu ostrego okresu, postrzał, rwa kulszowa, porażenie nerwu twarzowego, przykurcze mięśniowo-stawowe, rdzeniowe porażenie kurczowe),
  • układu krążenia (choroba Raynauda).

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Wciśnij przycisk z głośnikiem (poniżej) aby wysłuchać zaznaczonego tekstu.