zmień wielkość tekstu:
 A+ 100% A-
Zostaw numer. Oddzwonimy. Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane.
Wpisz proszę swój numer telefonu.
Dziękujemy za pozostawienie numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe. Wciśnij szary przycisk [x] w prawym górnym rogu tego okna, aby je zamknąć.
zmień kolor tła:

Witaj na stronie Sawimed. Strona jest przystosowana dla osób słabo widzących. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcji czytania - zaznacz tekst na stronie i użyj głośnika aby system przeczytał zaznaczony przez Ciebie tekst.   Wciśnij przycisk z głośnikiem (poniżej) aby wysłuchać zaznaczonego tekstu. Witaj na stronie Sawimed. Strona jest przystosowana dla osób słabo widzących. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcji czytania - zaznacz tekst na stronie i użyj głośnika aby system przeczytał zaznaczony przez Ciebie tekst.

Światłolecznictwo

Światłolecznictwo jest działem fizykoterapii, w którym wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, widzialne oraz nadfioletowe. Lampy Lumina generują światło podczerwone, posiadają dużej mocy żarówki wolframowe-375W wytwarzające promienie krótkofalowe. W aparacie stosowanym do zabiegów światłoleczniczych znajdują zastosowanie 2 rodzaje filtrów: czerwony i niebieski.

Filtr czerwony przepuszcza promienie czerwone widzialne i podczerwone. Stosuje się go w stanach zapalnych tkanek miękkich, w celu przyspieszenia resorpcji wysięków, w uszkodzeniach skóry i źle gojących się ranach, w mięśniobólach, a także do neutralizacji promieni ultrafioletowych w razie ich przedawkowania, w celu zmniejszenia napięcia mięśni przed zabiegami kinezyterapeutycznymi lub masażem.

Filtr niebieski przepuszcza promienie niebieskie, natomiast ogranicza podczerwone (cieplne). Promienie przepuszczone przez ten filtr wykazują działanie przeciwbólowe i uspokajające oraz powodują obkurczenie naczyń krwionośnych. Filtr niebieski stosuje się w nerwobólach, stanach pourazowych, odmrożeniach, przeczulicy i zaburzeniach naczynioruchowych.

Wskazania:

  • przewlekłe i podostre stany zapalne tkanek miękkich,
  • przewlekłe i podostre stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych,
  • trudno gojące się rany i uszkodzenia skóry,
  • nerwobóle,
  • mięśniobóle,
  • stany po urazach narządu ruchu,v
  • odmrożenia,
  • przeczulica,
  • oparzenia na skutek przedawkowania promieni ultrafioletowych lub rentgenowskich.

Chcesz wiedzieć więcej?
Wciśnij przycisk z głośnikiem (poniżej) aby wysłuchać zaznaczonego tekstu.