zmień wielkość tekstu:
 A+ 100% A-
Zostaw numer. Oddzwonimy. Prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane.
Wpisz proszę swój numer telefonu.
Dziękujemy za pozostawienie numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe. Wciśnij szary przycisk [x] w prawym górnym rogu tego okna, aby je zamknąć.
zmień kolor tła:

Witaj na stronie Sawimed. Strona jest przystosowana dla osób słabo widzących. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcji czytania - zaznacz tekst na stronie i użyj głośnika aby system przeczytał zaznaczony przez Ciebie tekst.   Wciśnij przycisk z głośnikiem (poniżej) aby wysłuchać zaznaczonego tekstu. Witaj na stronie Sawimed. Strona jest przystosowana dla osób słabo widzących. Jeżeli chcesz skorzystać z funkcji czytania - zaznacz tekst na stronie i użyj głośnika aby system przeczytał zaznaczony przez Ciebie tekst.

Rehabilitacja Ogólnoustrojowa w Warunkach Stacjonarnych

Przeznaczona jest dla pacjentów, wymagających wszechstronnego postępowania usprawniającego i jednocześnie innych działań terapeutycznych, profilaktycznych, diagnostycznych i edukacyjnych. Skierowania wystawiane są przez lekarzy specjalistów poszczególnych oddziałów, a w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych – przez lekarza poradni rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej. Do skierowania powinna być dołączona aktualna dokumentacja medyczna potwierdzająca rozpoznanie.

 

Informacje dla pacjentów ubiegających się o leczenie w Sawimed

Pacjenci są przyjmowani na podstawie skierowania z dołączoną aktualną dokumentacją medyczną (lub kopią) potwierdzającą rozpoznanie.

Lekarze, którzy mogą kierować pacjenta do tego rodzaju leczenia to lekarze oddziałów:

 • urazowo – ortopedycznych,
 • chirurgicznych,
 • neurochirurgicznych,
 • neurologicznych,
 • chorób wewnętrznych,
 • onkologicznych,
 • ginekologicznych,
 • urologicznych.

W przypadku zaostrzenia chorób przewlekłych pacjenci mogą być kierowani na rehabilitację przez lekarza poradni: rehabilitacji, urazowo – ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej. Podczas przyjęcia na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej lekarz oddziału rehabilitacyjnego dokonuje kwalifikacji na podstawie skierowania, dokumentacji medycznej i oceny stanu zdrowia pacjenta.

Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej wynosi do 6 tygodni.

 

Pacjenci zakwalifikowani przez lekarza SAWIMED do leczenia w Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej Stacjonarnej powinni posiadać:

 1. Skierowanie od lekarza.
 2. Dowód tożsamości.
 3. Aktualną dokumentację medyczną potwierdzającą rozpoznanie.
 4. Aktualny komplet badań z ostatnich tygodni: morfologia krwi, OB., poziom glukozy we krwi, badania ogólne moczu, antygen HBs, badania EKG.
 5. Leki zażywane przewlekle.
 6. Chorzy na nadciśnienie tętnicze oraz chorobę niedokrwienną serca powinni być pod kontrolą lekarza specjalisty kardiologa oraz mieć ustabilizowane ciśnienie. 
  UWAGA! Wymagane jest zaświadczenie od lekarza rodzinnego z podaniem ewentualnych przeciwwskazań.
  UWAGA! Niestabilne ciśnienie tętnicze oraz niestabilna choroba niedokrwienna serca jest przeciwwskazaniem do korzystania z wielu zabiegów rehabilitacyjnych.
 7. Środki higieny osobistej (mydło, ręcznik, szczoteczka i pasta do zębów itp.).
 8. Piżamę i kapcie (ewentualnie szlafrok).
 9. Duży ręcznik kąpielowy do zabiegów – w zależności od rodzaju zleconych zabiegów.
 10. Strój kąpielowy, ubranie umożliwiające łatwy dostęp do okolicy zabiegowej – w zależności od rodzaju zleconych zabiegów.
 11. Obuwie do gimnastyki.

 

Informujemy, że:

 1. Pobieramy kaucję (zwrotną przy wypisie) w wysokości 10 zł za klucz od szafy, oraz kaucję (zwrotną przy wypisie) w wysokości 50 zł za pilota od TV (dotyczy pacjentów korzystających z TV). Uwaga! Od dnia 01.09.2011 r. wprowadza się opłatę za ponadstandardowe wyposażenie pokoju (TV, Wi-Fi) w wysokości 25 zł za jeden tydzień pobytu.
 2. W czasie hospitalizacji w SAWIMED Sp. z o.o. nie przewiduje się przepustek.
 3. Prosimy o pozostawienie w domu przedmiotów wartościowych.
 4. Przyjęcia i wypisy realizowane są zgodnie z harmonogramem.
 5. Pacjent w czasie pobytu ma możliwość korzystania z czajnika, lodówki, kuchenki mikrofalowej, biblioteki, kina domowego. Uwaga! Własne artykuły spożywcze muszą być przechowywane w zamkniętych podpisanych pojemnikach.
 6. Zakład nie zapewnia dozorowanych miejsc parkingowych na czas hospitalizacji.

 

Materiały do pobrania:

Informacja – Rehabilitacja Ogólnoustrojowa Stacjonarna

 

W przypadku śmierci pacjenta Podmiot nie przechowuje zwłok powyżej 72h. Zwłoki odbierane są przez firmę pogrzebową, z która jest zawarta umowa, bezpośrednio po upłynięciu 2 h od czasu zgonu.

Chcesz wiedzieć więcej?
Wciśnij przycisk z głośnikiem (poniżej) aby wysłuchać zaznaczonego tekstu.